Maatregelen rondom reiskostenvergoeding en korting op branche-eigen producten.

Door internationale spanningen en stijgende brandstofprijzen heeft het kabinet verschillende maatregelen genomen. Hieronder lichten wij deze maatregelen toe.

De verhoging van de onbelaste reiskostenvergoeding is goedgekeurd
Eerder berichtten we u al over de op handen zijnde verhoging van de onbelaste reiskostenvergoeding. Inmiddels is deze verhoging definitief. Via een beleidsbesluit heeft de staatssecretaris laten weten dat de onbelaste vergoeding voor heel 2026 wordt verhoogd van € 0,23 per kilometer naar € 0,25 per kilometer. Dit betekent dat werkgevers onbelast € 0,25 per zakelijke kilometer mogen vergoeden (woon-werkverkeer inbegrepen). Het is van belang om uw eigen arbeidsvoorwaarden erop na te slaan. Mogelijk blijkt daaruit dat uw organisatie standaard aansluiting zoekt bij het fiscale maximum. In andere gevallen zou verhoging van de vergoeding een optie kunnen zijn, eventueel in de vorm van een uitruilregeling.

Voor meer informatie verwijzen we u naar ons eerder gepubliceerde artikel: Onbelaste reiskostenvergoeding stijgt met terugwerkende kracht naar € 0,25 in 2026 – Govers Accountants / Adviseurs

Afschaffing van korting op branche-eigen producten
De verruiming van de onbelaste reiskostenvergoeding moet natuurlijk ergens van betaald worden. Per 1 januari 2027 wordt daarom de gerichte vrijstelling voor branche-eigen producten afgeschaft. Deze vrijstelling maakt het mogelijk voor werkgevers om werknemers korting te geven op producten uit het eigen bedrijf of de eigen branche, zonder dat hierover loonbelasting verschuldigd is (mits aan voorwaarden wordt voldaan). Daarbij geldt onder meer een maximale vrijstelling van € 500 per werknemer per jaar en een maximale korting van 20% op de economische waarde.

Met deze maatregel wordt structureel € 126 miljoen aan extra belastinginkomsten gegenereerd. De afschaffing maakt onderdeel uit van bredere financiële maatregelen van het kabinet, onder andere ter dekking van uitgaven als gevolg van internationale ontwikkelingen, waaronder conflicten in het Midden-Oosten.

Werkgevers kunnen de korting op branche-eigen producten nog wel aanbieden aan werknemers, maar deze zal vanaf 2027 volledig moeten worden ondergebracht in de vrije ruimte van de werkkostenregeling.

Voor meer informatie over personeelskortingen binnen de WKR verwijzen wij naar: Personeelskortingen – de fiscale spelregels belicht – Govers Accountants / Adviseurs

Tot slot
Indien u na het lezen van het bovenstaande vragen heeft, neemt u dan gerust contact op met uw Govers contactpersoon of de focusgroep Loonheffingen via loonheffingen@govers.nl of telefonisch via 040 2504 504.

Deel dit bericht

Tips, advies en nieuws van de beste uit het vak

Vrijblijvend advies

Tips, advies en nieuws van de beste uit het vak